Kwèkfestijn 2023

Traditiegetrouw staat het Oeteldonkse Kwèkfestijn op het programma op de eerste zaterdag na d`n Elfde van d`n Elfde. Dit jaar was dat op 18 november, en voor de laatste keer in de tent op de Parade. De volgende 111 edities vinden weer plaats in ons vertrouwde Theater, hoewel de tent een prima alternatief is geweest. 

De aftrap werd verzorgd door Oeteldonks oudste clubke, CV de Piccolo. In diverse blokken streden in totaal 48 verenigingen om de felbegeerde Joep Peeters Bokaal.

Na de laatste deelnemer werd het podium ingenomen door een gelegenheidsformatie, die verschillende nummers van 10-voudig Kwèkwinnaar Jong Telènt ten gehore brachten.

Een mix van Jong èn ouder Telènt brengt een eerbetoon

Oeuvreprijs

Jong Telènt doet dit jaar voor de 33e keer mee aan het Kwèkfestijn. Daarnaast zijn ze jarenlang de vaste begeleiding van de Keinderkwèk geweest. Zijn altijd beschikbaar en bereid om hun liefde en gein te delen met de Oeteldonkers. Vanwege hun tomeloze inzet en creativiteit is Jong Telènt winnaar van de Kwèkfestijn Oevre Award 2023!

Jong Telènt ontvangt de oeuvre award uit handen van Peer

De finale

Ut, Cloep Nido de Lobo en SMO Attenooije streden om de felbegeerde presentatieprijs. De kabouters van UT gingen er hopla hé vandoor met de trofee.

Wie zit er toch onder die puntmuts?
Het krijtbord is terug!
3e plaats, Jong Telènt
2e plaats, Pompe en Verzuipe

En de winnaar is...

Societé Musicale d`Oeteldonque Attenooije

Een winnaar met allure en een nummer met een krachtige tekst

SMO Attenooije wint voor de tweede keer in de historie het Oeteldonkse Kwèkfestijn!

Gij, mijn Oeteldonk!

Mun clubke wil un mupke speulen, maor d’r is gin plek

Straote vol, crowd control ik wor knettergek

Ik wil graog un bietje dweilen, maor blef op mun plek

Tis te gek, wir un hek ut, zweet staot in mun nek

Ik wil graog un pilske vatte maor de kroeg is vol

Buitenbars, plastic glas, gin prijs is meer te dol

Afgelaoie treinen, vol meej volluk aon de rol

House meziek, raor pebliek, heet lak aon protocol

Ik kwèk en protesteer

Want ut doet un bietje zeer

Ons durp van weleer

Is zun eige soms nie meer

Gij, mijn Oeteldonk

Zal van oe houwe en veur oe gaon

Gij, mijn mooie Oeteldonk

Durp met blauwe kielen aon

Gij, mag best veranderen

Mar laot oew ziel nie zomar gaon

Koetser wat oe prachtig maokt

Dan zal de tijd oe beter staon

Klik om de video te starten
Terug naar boven