Nieuwe lichting fotografen

Al decennialang wordt Oeteldonk vastgelegd door onze twee fotografen, Gérard van Kessel en Henk van Vugt. Zij zijn werkelijke landmarks in ons durp en zorgen voor foto’s van alles wat Oeteldonk zo mooi maakt.

Beide heren hebben begin dit jaar aangegeven dat ze het stokje willen overdragen aan een nieuwe generatie. Voor Henk is dat na 11 jaar en voor Gérard na maar liefst 44 jaar.

Bij elkaar opgeteld dus 55 (!) jaar aan fotografische hoogtepunten en grote schoenen om te vullen.

Gérard en Henk zullen nog extra in het zonnetje worden gezet in de Blurb van februari, maar wij willen nu al graag de nieuwe lichting fotografen aan jullie voorstellen;

Renee

Wat leuk dat jullie met mij kennis mogen maken. Ik ben Renee, draai inmiddels een jaar mee(!) als fotograaf voor de Oeteldonksche Club van 1882 en wat een geweldig jaar was dat.  

Een jaar met een nieuwe Prins én een jubileum. Een warm welkom binnen de OC. Een betere start kon ik niet krijgen.  

Fotografie is voor mij een hobby waar ik altijd met veel passie mee bezig ben. Niet alleen fotograferen geeft mij een glimlach op het gezicht, eigenlijk alles waarin ik creatief bezig kan zijn wil ik graag proberen. Ik kijk uit naar nog veel meer jaren waarin ik al het moois wat Oeteldonk in zich heeft vast mag leggen. Hopelijk tot snel in het echhie!  

Rood-wit-gele groetjes van mij.
Renee van der Sanden 

Renee van der Sanden

Jim

Ik ben Jim Eijkemans, geboren en getogen in Den Bosch en trots lid van de Oeteldonksche Club van 1882. Als fotograaf leg ik met veel plezier de echte, warme sfeer van Oeteldonk vast, van stralende gezichten tot kleine, spontane momenten die het feest zo bijzonder maken.

In het dagelijks leven richt ik me op portret-, event- en bedrijfsfotografie, maar tijdens carnaval klopt mijn hart vooral voor het vastleggen van de Oeteldonkse saamhorigheid. Ik hou van echtheid: geen geposeerde plaatjes, maar beelden die laten zien wie we zijn als stad en gemeenschap. Met een nuchtere blik, een goed gevoel voor timing en een groot hart voor Oeteldonk probeer ik verhalen te vertellen die blijven hangen, vol kleur, emotie en gezelligheid.

Op de foto zie je mij samen met m`n kelegao Juana, die jullie wel kennen van het social media team.

Houdoe! 

Jim Eijkemans 

Jim Eijkemans

Claudia

Als Bossche Italiaanse of Italiaanse Bossche, ben ik opgegroeid in de ijssalon van mijn oma en ouders; Zammatteo inderdaad. Daar heb ik het ondernemerschap met de ijslepel ingegoten gekregen. Nu ontzorg ik o.a. organisaties met tekst, fotografie en marketing. Woorden en/of beelden die raken, verhelderen en verrassen; dat is de uitdaging. Mijn hart gaat nóg sneller kloppen als het om iemands persoonlijke verhaal gaat.

Carnaval vier ik van keinds af aon, steevast mee hetzelfde groepke. Oeteldonk vastleggen met de camera was nieuw voor me. Ik vind ut keileuk. Het maakt me trots en blij; ik ontdek zoveel dingen die ik nooit heb gezien en geweten. Het feest der feesten zelf is ‘keileukerderder’… maar dan wel zonder camera. Gelukkig zijn we met meer fotografen, dus dat moet goedkomen.

Andere hobby’s, naast carnaval: lange afstandswandelingen en fietsen. Mét camera. En uiteraard vind ik het ook fijn om met man- en zoonlief samen te zijn.

Houdoe war!
Claudia Zanin 

Claudia Zanin

Kees

Ik ben Kees Vos. Sinds 11,11 jaar fotografeer ik Oeteldonk; eerst voor de media en daarna voor de Oeteldonksche Club van 1882. 
De laatste jaren ben ik het vaste gezicht voor het Ministerie van Jeugdzaken. Niet zo gek want ik werkte bijna 11 jaar met jeugd in het voormalig Land van Ooit. En daarna meer dan 11 jaar voor Kindercampus Noord in de wijk de Rompert.

Hoogtepunt tot nu toe? Ach, alles is bijzonder. Al vond ik een serie foto's maken van Oeteldonkers die thuis carnaval vierden in coronatijd wel speciaal.

Voor mijn eenmansbedrijfje shoot ik ook veelzijdig veel andere dingen: van De Toppers in de Arena tot metalconcerten in De Brabanthallen. Van Holiday on Ice tot FC Den Bosch.

Ik hou van muziek (favoriet in Oeteldonk: "Houdoe" van Vergimmes Mooi), poezen, stamppotten, boeken en rommelen.

Ik hoop dat we elkaar "veul en gère" zien in ons mooie durp. Tik me maar op m'n schouders voor een fotooke. 

We blijven klikken!
Kees Vos 

Kees Vos

Ewouter

Ewouter, 43 jaar, full time fotograaf, geen tijd voor hobby's ;)
Precies 10 jaar geleden maakte ik als kersverse Bosschenaar op 11-11 pas kennis met het Oeteldonkse carnaval. In februari daarop werd mij gevraagd de Ordinaorissentocht eens mooi vast te leggen, want daar waren geen goede beelden van. Deze foto's waren destijds zo'n succes dat de GeminteRaod mij vroeg vanuit hun perspectief de intocht van de Prins vast te leggen. Maar in plaats van alleen meelopen, mocht ik het pak van de zieke Eelco aan en kreeg ik een buitengewone kans om het protocol van heel dichtbij mee te maken. Dit smaakte echter naar meer en de carnaval daarop werd ik volledig lid van de GeminteRaod. Door die functie kwam het foto's maken tijdens carnaval op een heel laag pitje te staan, maar na 9 jaar was het mooi geweest en nu wil ik graag weer iets meer van het mooie Oeteldonkse spel vast gaan leggen.

Vrolijke groet,
Ewouter Blokland 

Ewouter Blokland
Terug naar boven